Claude Cartier aneb burgundská symfonie

January 21, 2017

Na začátku byl obchod s interiérovými doplňky v Lyonu a teď je z toho jedna z dalších opěvováných  realizací a rozhodně nebude poslední od designérky s franzcouzským šarmem Claude Cartier.

Promyšlená kompozice, kde prim hraje křeslo Fjord od Patricii Urquioly. Rozhodně dobrá volba, křeslo vychází z tradčního skandinávského tvarosloví výborně se tedy doplňuje s kobercem, který svým vzezřením dává znát, že si pohrává s prvky lidové tvořivosti v moderním hávu.

Masa krbu úmysleně zvýrazněná a protažená do mezipatra spolu s vysokými okny nám jasně říká, jak důležitou roli zde hraje prostor vzduch světlo a volnost - prvky, které prostupují celým domem.

Dřevěné schodiště prvek, který dal jasný směr a opakuje se na jídelním stole, kuchyňské lince či na jednoduchých detailech u jídelních židlí nebo stolku v obývacím prostoru

Celý prostor krásně funguje a tvoří dokonalou harmonii díky opakování jednoduchých základních prvků jako je neutrální podklad - bílá, doplněný černou a světlé dřevo, dynamiku pak vnáší akcenty ve formě hořčičné žluté a červené, které vstupují rafinovaně do hry ve vhodný okamžik a v přiměřené míře.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

March 21, 2017

March 20, 2017

March 17, 2017

March 13, 2017

February 10, 2017

Please reload

JIŽ BYLO NAPSÁNO...
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now