Tom Dixon

February 10, 2017

Designérská ikona, která každý rok představuje novinky jak na veletrhu v Paříži, tak i v Miláně.  Nutno podotknout, že jeho design vážně baví. Je to takové šťavnaté. Má to jakýsi nádech idustriálna, ale zároveň si to ponechává dost prostoru k tomu, aby měl člověk pocit, že jde o šperk. V roce 2002 si založil vlastní studio a stále pracuje pro jednu z předních značek ve světe designu Cappellini. 

 

 Jedním z nejznámějších počinů, které teď můžete vídat vcelku často v interiérech je světlo Beat. Jde už téměř o ikonu designu, z ručně tepané mosazi, inspirovanou indickým subkontinentem. Variací je nespočet, stačí si vybrat, krom klasické černé je tu i bílá či šedá. Zároveň variací typových je nespočet. Máme tu stojací lampu i závěsné svítidlo, ale přiznejme si klasikou je černá a tři základní druhy závěsného světla, povedený vkusný a prostě neskutečně vzrušující designový kousek.

Legendou je i první z Dixonových prací židle S-chair. Určitě ji znáte, ono už je to více méně retro, rok 1980. 

 

 A pokud Vám to nic neříká, tak třeba Jack? 

Ale já mám v současné chvíli nejradši světlo Etch. To je v tuhle chvíli ten industriální šperk v interiéru. No posuďte sami.

 

 Tenké pláty perforovaného kovu, pospojované k sobě. Ve čtyřech různých variantách - černá, stříbrná, měď a zlato. Různé velikosti a cena vzhledem k ruční výrobě zas takovou pálkou není. Výborná alternativa všemi používaného světla Beat pro interiér. 

 Tomem Dixnem startujeme sérii "Seznam se s tou ikonou!", joo půjde o produktové designéry, přeci chcete vědět o koho jsou ty skvosty ve Vašich interiérech ne?:)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

March 21, 2017

March 20, 2017

March 17, 2017

March 13, 2017

February 10, 2017

Please reload

JIŽ BYLO NAPSÁNO...
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now